Podsumowanie sezonu seniorskiego

Po sezonie 2019/2020 doszło do dużych zmian w składzie drużyny. Z zespołu odeszli między innymi Adrian Goral, Majkel Ziembikiewicz, Oskar Bartkowski i Michał Ruta. W ich miejsce przyszli zawodnicy z przeszłością drugoligową tacy jak Fabian Leitermaier, Jakub Pulkowski, Łukasz Durbajłło, Paweł Garstka, czy Aleksander Staats i Przemysław Boguta. Po treningu otwartym dołączył również Cyprian Rosiak, dla którego był to pierwszy sezon gry w siatkówkę. Wzmocnienia wskazywały, że ten sezon będzie sezonem, w którym KS ATAK liczył się będzie w walce o awans. O tym, że sezon nie będzie łatwy wskazywało wiele rzeczy.

Głównym problemem był brak możliwości gry w Gorzowie. Na szczęście w tej sytuacji pojawiło się rozwiązanie, swoje mecze w roli gospodarza KS ATAK rozgrywał w Drezdenku, gdzie rozpoczęła się runda zasadnicza trzeciej ligi. Pierwszy mecz seniorzy rozegrali z drużyną z Sulechowa. Pierwsze dwa sety bardzo łatwo padli łupem gorzowian, lecz następne dwa sety wygrali goście. Piąty set okazał się zwycięski dla KS ATAK, który dopisał pierwsze zwycięstwo do tabeli. Kolejny mecz, również w Drezdenku rozegrany został z młodymi zawodnikami z Zielonej Góry. Mecz wygrali gorzowianie. Trzeci mecz okazał się być meczem wyjazdowym do Kołobrzegu, gdzie po wyrównanej batalii KS ATAK wygrał 3:2. Jak się okazało, były to ostatnie stracone punkty w sezonie zasadniczym. Po powrocie znad morza niestety doszło do dwutygodniowej przerwy w treningach meczach z powodu zakażenia koronawirusem u jednego z gorzowskich zawodników. Po powrocie z kwarantanny zawodnicy okazali się głodni gry i przed końcem roku dopisali jeszcze komplet punktów w w meczach z Gubinem i ponownie z Sulechowem.

Styczeń i luty roku 2021 okazał się być bardzo szczęśliwy dla gorzowian, komplet punktów w rewanżowym meczu z Kołobrzegiem dodał zawodnikom skrzydeł i odnieśli oni kolejne zwycięstwa w dwóch meczach z Krzeszycami. Przed ostatnim meczem w Gubinie okazało się, że zwycięstwo w lidze było już zapewnione bez względu na wynik, natomiast trener Łukasz Lamcha uczulił zawodników, że interesuje go komplet zwycięstw w lidze. Chłopaki zrealizowali plan i mecz w Gubinie zakończyli zwycięstwem 3:1. Pozostało czekać na turniej półfinałowy. Rywalami okazały się być zespoły z Opola, Bolesławca i Częstochowy. W pierwszym meczu turnieju rozgrywanego w Drezdenku zwycięstwo 3:2 zawodnicy odnieśli z Opolem, gdzie występowało dwóch zawodników z przeszłością pierwszoligową (Szarankiewicz oraz Parcej). Pięciosetowy bój dał się odczuć w nogach, następnego dnia KS ATAK odniósł pierwsza porażkę. 3:0 zwyciężył Bolesławiec. W ostatnim meczu, turnieju zespół z Częstochowy okazał się być dużo za mocny dla gorzowian i zakończył marzenia gorzowian o awansie.

Pomimo tego, że nie udało się zrealizować celu, sezon był pełny pozytywów. Tytuł najlepszego zawodnika ligi zdobył Kacper Franc, a zawodnicy zakończyli sezon cali i co najważniejsze zdrowi. Czy KS ATAK Gorzów będzie celował w następnym sezonie w awans? Kto dołączy do zespołu, a kto odejdzie? Czy gorzowska siatkówka wróci do Gorzowa? Czas pokaże, teraz rozpoczyna się sezon siatkówki plażowej, w której wyspecjalizowani są Tomasz Prońko, Kacper Franc i Przemysław Boguta, za których mocno będziemy trzymać kciuki.